Tüm İşletim Sistemlerinde Çalışın

Bütün işletim sistemlerinde artık kitaplarınızı kullanabileceksiniz. Milli işletim sistemimiz olan PARDUS de kitaplarınızı görüntülemek için yapmanız gereken aşağıdaki resimden ReKitapV5’i indirmek.

Yeni Versiyona Geçmek

Eski kitaplarınızı ReKitapV5 geçirmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

1.Aşağıdaki linklerden işletim sisteminize ait olanı seçip indiriniz.

2.Eski programınızın içindeki Book klasörünü kopyalayınız.

3.İndirdiğiniz programı sıkıştırma programları(winrar, 7-Zip …) ile dışarı çıkartırınız.

4.Çıkarttığınız dosyanın içerisine Book klasörünüzü atınız.

Yeni ReKitap ile gelen bir başka özellikte Soru Getir özelliği. Soru Getir özelliğini aktif edildikten sonra her hangi bir sorunun üzerine bir kere tıklamanız ile birlikte seçili bölüm ekranın ön tarafına çıkartabilirsiniz.

Böylece öğrencilerin dikkati sadece bir soru üzerinde olacaktır.

Soru Seç butonuna basarak bu özelliği aktif edebilirsiniz.Aktif ettikten sonra ise sayfa üzerinde her hangi bir soruyu büyütüp boş bir sayfaya taşıyabilirsiniz.

Boş sayfada istediğiniz işlemleri yaptıktan sonra yazdıklarınızı kayıt edebilir başka bir bilgisayarda bu yazılarınızı görüntüleyebilirsiniz.

ReKitap‘ın bir başka özelliği ise uygulamayı normal pencere modunda kullanabilmeniz.ReKitap açıkken aynı anda internette araştırma yapabilir, video izleyebilirsiniz.

Bu da sizlere konuyla alakalı daha çok bilgiyi öğrencilerinize sunmayı sağlar.

Boş sayfa özelliği ile artık ders esnasında tahta değiştirmenize de gerek kalmayacak.Menudeki Tek Sayfa butona basarak ekranınızı beyaz tahtaya çevirebilir burada gerekli bilgileri öğrencilerinize verebilirsiniz.

Kitaba geri dönmek için ise yine aynı konumdaki Boş Sayfa butonuna basmanız yeterli olacaktır.